Прес-центр10 вересня 2019, 13:09

Про зміни в порядку повідомної реєстрації колективних договорів і угод

21.08.2019 Урядом прийнято постанову №768 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 №115», якою змінено Порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів.

 

Управління соціального захисту населення пропонує ознайомитися підприємствам, установам та організаціям про особливості змін Порядку повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів:

 

1. На повідомну реєстрацію подається один примірник колективної угоди (договору), змін та доповнень до них разом із додатками та супровідним листом.

На вибір сторін угод, договорів (залежно від їх можливостей) пропонується три варіанти подання документів реєструючому органу:

а) оригінал паперового документа з прошитими і пронумерованими сторінками;

б) оригінал електронного документа з пов’язаними з ним кваліфікованими електронними підписами;

в) електронна копія оригіналу паперового документа (фотокопія), засвідчена кваліфікованою електронною печаткою.

 

2. З метою посилення інформування заінтересованих суб’єктів реєструючий орган оприлюднює:

  • реєстр колективних угод (договорів), змін та доповнень до них;
  • текст колективних угод (договорів), змін і доповнень до них;
  • власні рекомендації щодо приведення угоди (договору) у відповідність з вимогами законодавства (у разі їх наявності);
  • перелік підприємств, установ, організацій, для яких є обов’язковими положення колективної угоди (у разі подання такого переліку сторонами угоди).

Слід зазначити, що текст колективного договору, змін, доповнень до нього оприлюднюється за винятком інформації, доступ до якої обмежено його сторонами відповідно до закону або за їхнім рішенням.

 

3. Про реєстрацію колективного договору (угоди), змін та доповнень до них реєструючий орган письмово інформує суб’єкта, який подав на реєстрацію цей документ.

Звертаємо увагу, що реєструючий орган не робить написів на примірнику договору (угоди), змін і доповнень до них, і не повертає його сторонам, а зберігає поданий примірник документу до заміни новою угодою (договором).