Інформація для одержувачів державних допомог/житлових субсидій

До уваги отримувачів житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг!

 

У зв’язку з наближенням осіннього-зимового періоду 2020/2021 року та на виконання пункту 13 протоколу №5 засідання Антикризового енергетичного штабу, що відбулося 18.09.2020 під головуванням Прем’єр-міністра України Шмигаля Д.А., щодо вжиття заходів для розв’язання проблеми збільшення заборгованості населення з оплати комунальних послуг, управління соціального захисту населення Білокуракинської РДА звертає увагу на наступне.

Головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг є програма житлових субсидій, яка діє в Україні вже понад 20 років.

Завдяки програмі житлових субсидій громадяни оплачують не повну вартість житлово-комунальних послуг, а лише частину платежу, яка залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу. Що менші доходи домогосподарства, то меншою є частка обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.

Відповідно до норм Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (зі змінами та доповненнями) (далі – Положення), житлова субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальної норми житла, соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і розміром обов’язкового відсотка платежу, визначеного в порядку, встановленому Кабінетом міністрів України.

Пунктом 9 Положення передбачено, що призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється управліннями соціального захисту населення районних державних адміністрацій.

Відповідно до підпункту 5 пункту 14, до пункту 81 Положення житлова субсидія не  призначається (у тому числі на наступний період та на наступний сезон), якщо управлінням соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком  і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

         Разом з тим, якщо протягом двох місяців з дати отримання повідомлення про відмову в призначенні житлової субсидії на наступний сезон громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або уклав договір про її реструктуризацію, або оскаржив наявність заборгованості в судовому порядку, житлова субсидія призначається з початку такого сезону.  

            Проте, якщо громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або уклав договір про її реструктуризацію, або оскаржив наявність заборгованості в судовому порядку в строк понад два місяці з дати отримання повідомлення про відмову в призначенні житлової субсидії на наступний сезон, житлова субсидія в такому разі призначається з місяця, що настає за місяцем, в якому громадянин вчинив такі дії.

              Враховуючи зазначене, з метою своєчасного та в повному обсязі надання громадянам передбачених законодавством соціальних гарантій, управління соціального захисту населення Білокуракинської РДА звертає увагу жителів району щодо необхідності оплати заборгованості за житлово-комунальні послуги в повному обсязі. Також, в разі виникнення заборгованості станом на 01.10.2020 року та її сплати протягом двох місяців, необхідно надати інформацію про погашення боргу до управління соціального захисту населення.

          При виникненні запитань звертайтеся до уповноваженого представника селищної/сільської громади або управління соціального захисту населення Білокуракинської районної державної адміністрації, яке розташоване за адресою: смт. Білокуракине, пл. Шевченко, 2а або за телефоном гарячої лінії управління №06462 2-16-50 (субсидія).

               

 

 

 

До уваги отримувачів житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг!

За даними Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) з 1 серпня 2020 року в Україні відкрито ринок природного газу для побутових споживачів.

Для розрахунку розміру житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, управління соціального захисту населення Білокуракинської РДА отримує від виконавців послуг відомості про забезпеченість громадян послугами та про розмір цін і тарифів на житлово-комунальні послуги і платежів за такі послуги, у тому числі постачання та розподіл природного газу .

Інформація про набір отримуваних ними житлово-комунальних послуг, а також про дані підприємств – надавачів цих послуг (назва, код ЄДРПОУ, номер особового рахунку, наявність лічильника тощо)  зазначається в заяві та передається до управління соціального захисту населення  від пільговиків та отримувачів житлових субсидій.  

Своєчасне надання громадянами інформації органам соціального захисту населення про зміну виконавців житлово-комунальних послуг забезпечить актуальний та правильний розрахунок розміру житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

З огляду на зазначене, з метою своєчасного та в повному обсязі надання громадянам передбачених законодавством соціальних гарантій, управління соціального захисту населення звертає увагу пільговиків та отримувачів житлових субсидій про необхідність своєчасно   (в термін до 30 днів) повідомляти управління про зміну виконавців житлово-комунальних послуг, зокрема постачальника природного газу для побутових потреб. В разі порушення терміну повідомлення про зміну виконавців житлово-комунальних послуг отримання пільги або житлової субсидії буде призупинено.

          При виникненні запитань звертайтеся до уповноваженого представника селищної/сільської громади або управління соціального захисту населення Білокуракинської районної державної адміністрації, яке розташоване за адресою: смт. Білокуракине, пл. Шевченко, 2а або за телефоном гарячої лінії управління №06462 2-16-50 (субсидія), №06462 2-28-21 (пільга).

               

 Управління соціального захисту населення інформує:

 

Урядом прийнято рішення розпочати з 1 вересня реалізацію пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020–2021 роках».

Зазначений проект передбачає:

- запровадити цільову грошову компенсаційну виплату замість натуральної допомоги «пакунок малюка» у розмірі 5 тисяч гривень;

- забезпечити із залученням АТ «Комерційний банк «ПриватБанк» відкриття громадянам, у яких народилась дитина, рахунку із спеціальним режимом використання та видати їм спеціальну соціальну картку;

- встановити, що батьки дитини можуть звернутися за компенсацією протягом 12 місяців з дати народження дитини та самостійно протягом року витратити кошти грошової компенсації виключно для придбання дитині одягу, взуття, засобів гігієни та догляду, текстилю, іграшок, засобів гігієни для породіль;

- залучити до реалізації пілотного проекту на договірних засадах заклади роздрібної торгівлі для продажу батькам визначених дитячих товарів та товарів для породіль за спеціальною соціальної карткою.

Довідково

Фактично «пакунок малюка» будуть видавати у тих регіонах, де вони є в наявності, а потім, відповідно до прийнятої постанови за таким алгоритмом:

– батьки новонароджених звертаються до АТ «КБ «ПриватБанк» для відкриття рахунку;

– надалі – до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення батьками подається заява з необхідними документами.

Батьки мають право протягом року самостійно використовувати призначену грошову компенсацію у безготівковій формі на придбання товарів у закладах торгівлі, які долучились до публічного договору про реалізацію пілотного проекту.