Інформація для осіб з інвалідністю

РЕАБІЛІТАЦІЯ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ В 2020 РОЦІ

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309 “Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю” у 2020 році, заходами з реабілітації можуть бути забезпечені діти з інвалідністю не лише внаслідок дитячого церебрального паралічу, а також з іншими захворюваннями, що в свою чергу дозволяє охопити більш ширшу аудиторію дітей з інвалідністю реабілітаційними послугами які потребують допомоги.

Крім цього, на сьогодні діти з інвалідністю (усіх нозологічних форм захворювання) можуть бути забезпечені реабілітаційними послугами відповідно до Порядку надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (реабілітації), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 80. Даний Порядок визначає механізм надання особам з інвалідністю та/або дітям з інвалідністю, та/або дітям віком до трьох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності (з метою попередження інвалідності), послуг із комплексної реабілітації (реабілітації) в реабілітаційних установах комунальної та державної форми власності.

Перелік закладів охорони здоров’я, реабілітаційних установ формується Фондом соціального захисту інвалідів та оприлюднюється на офіційних веб-сайтах Міністерства соціальної політики України для обрання із зазначеного переліку закладу, до якого батьки або законні представники можуть звернутися з питань забезпечення дитини з інвалідністю реабілітаційними заходами. На сьогодні до переліку включено 86 реабілітаційних закладів для дітей з інвалідністю.

Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає до місцевого органу соцзахисту населення заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі (далі - заява) із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом з копіями:

  • паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
  • індивідуальної програми реабілітації (надалі – ІПР), що видана ЛКК лікувального профілактичного закладу із зазначенням необхідності проходження реабілітації у відповідному закладі;
  • виписка з медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма №027/о);
  • паспорта громадянина України законного представника дитини з інвалідністю.

Відшкодування вартості реабілітаційних заходів для дітей здійснюється управлінням соцзахисту населення в межах бюджетних коштів шляхом їх безготівкового перерахування реабілітаційним установам як оплата за надані послуги відповідно до укладених договорів на підставі актів наданих послуг у розмірі, що не перевищує граничну вартість реабілітаційних заходів, а якщо вартість таких заходів є меншою від граничної, — у розмірі, що не перевищує фактичну вартість реабілітаційних заходів.

Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня - 16 тис. гривень, III ступеня - 25 тис. гривень.

Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II, III ступеня, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня.

Реабілітаційні заходи можуть надаватися як у стаціонарі, так і амбулаторно.

Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально залежно від потреб дитини та включає: консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації, реабілітаційні послуги, у тому числі фізичну терапію, лікувальну фізкультуру, масаж загальний, механотерапію за потребою, апаратну фізіотерапію, логопедичну корекцію, психологічну корекцію, педагогічну корекцію, соціальну адаптацію тощо.

Реабілітаційні заходи в межах їх граничної вартості можуть бути надані одній дитині декілька разів протягом бюджетного року.

В цьому році до управління надійшло 7 заяв на реабілітацію дітей з інвалідністю, 5 з них вже успішно пройшли курс реабілітації.

Усі, кого зацікавила зазначена інформація, мають можливість ознайомитися із переліком реабілітаційних установ сфери управління Міністерства соціальної політики України та сфери управління органів соціального захисту населення державної та комунальної форми власності, в яких надаються послуги із комплексної реабілітації (реабілітації) на веб-сайті Мінсоцполітики України: www.mps.gov.ua, у розділі «Інвалідність», за посиланням «Реабілітація дітей з інвалідністю».

За більш детальною інформацією просимо звертатись до управління соціального захисту населення Білокуракинської РДА в кабінет № 4 або за телефоном 2-20-51.

 

 

Завідувач сектору з питань сім’ї,

обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці            Анна КОНОНЕНКО