Прес-центр1 листопада 2018, 14:11

Відділ статистики у Білокуракинському районі повідомляє

Фахівцями відділу статистики у Білокуракинському районі на протязі останніх 15 років проводяться обстеження умов життя домогосподарств (сімей) – (далі УЖД), економічної активності – (далі ЕАН) та сільськогосподарської діяльності – (далі СГД) населення району. Основними напрямками даної роботи є отримання об’єктивної інформації стосовно життєвого рівня домогосподарств (сімей), яка в подальшому використовується для визначення прожиткового мінімуму, встановлення розміру мінімальної заробітної плати, визначення розміру споживчого кошика, для розробки програм соціального захисту населення.

Обстеження були запроваджені з 01 січня 1999 року відповідно до Програми реформування державної статистики на період до 2002 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 1998 року №971, та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 02 листопада 1998 року №1725 «Про проведення обстеження умов життя у домогосподарствах». Упровадження цього дослідження відбулося за підтримки Світового банку та інших міжнародних організацій.

У 2004 році такі обстеження почали проводитись на території нашого району. Перша вибірка: 2004-2008 р. було обстежено домогосподарства, які потрапили до вибірки території трьох сільських рад: Просторівської, Дем’янівської та Олександропільської. Друга вибірка: 2009-2013 р. обстежувалися домогосподарства на території восьми сільських рад району: Курячівська, Павлівська, Червоноармійська, Бунчуківська, Дем’янівська, Олексіївська, Шарівська та Просторівська. Третя територіальна вибірка 2014-2018 р. обстежуються домогосподарства чотирьох сільських рад: Шарівська, Мирненська (Червоноармійська), Нещеретівська та Курячівська. У поточному році обстежуються домогосподарства щомісячно по умовах життя домогосподарств – 12 сімей в сільській місцевості, по економічній активності населення – 48 сімей в сільській місцевості, по сільськогосподарській діяльності 53 сім’ї. Відбір сімей, які  приймають участь у обстеженнях проводиться Державною службою статистики України.

Згідно з Технологічною програмою державних статистичних спостережень на 2018 рік, протягом червня-серпня поточного року фахівцями з інтерв’ювання відділу статистики у Білокуракинському районі Головного управління статистики у Луганській області проведена робота по складанню списків адрес домогосподарств, які є основою для формування нових вибіркових сукупностей домогосподарств для проведення обстеження з питань УЖД та ЕАН у міських поселеннях, в даному випадку у смт.Білокуракине та сільській місцевості циклу 2019-2023 років.

Нова вибірка 2019-2023 рр. вперше охоплює домогосподарства селища Білокуракине по двом вибірковим обстеженням: УЖД та ЕАН, також у вибірку потрапили домогосподарства сільських територій: Павлівська, Тимошинська, Шарівська, села –  Білокуракинської та Лозно-Олександрівської ОТГ.

Для того, щоб ці дослідження пройшли успішно, дуже важливо, щоб усі , хто був відібраний, приймали  в обстеженнях  участь. Якщо ви потрапили у вибірку по обстеженню, то майте на увазі, що ваша адреса була відібрана випадково, виходячи лише з ознаки територіального розташування. Ми дуже розраховуємо на Вашу допомогу, оскільки вона сприятиме кращому усвідомленню поточної ситуації   та проблем у нашому суспільстві.

Запевняємо, що уся отримана від вашої родини інформація буде мати виключно конфіденційний характер, використовуватиметься тільки у зведеному вигляді у статистичних цілях. Ця інформація не буде подаватися ні в податкові органи, ні в будь-які інші організації. Таємність Вашої  інформації гарантується законом України “Про державну статистику” та “Про інформацію”, за порушення вимог яких працівники органів державної статистики несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

Сподіваємося, що виходячи з розуміння важливості та необхідності отримання об’єктивної інформації про  рівень життя населення та ситуацію на ринку праці Ви  будете приймати участь в обстеженні. Щиро дякуємо тим громадянам, які на даний час обстежуються. Завдяки нашій спільній з вами праці об’єктивно оцінюється реальний стан усіх сфер життя населення району та створюється інформаційна база що стає основою для прийняття багатьох урядових рішень.

В подальшому ця робота буде продовжуватися.

Т. Котова
Начальник відділу статистики
у Білокуракинському район