Прес-центр16 cічня 2019, 17:01

Про забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» на території Білокуракинського району

Найбільш системною і масштабною сьогодні є модернізація загальної середньої освіти.

Протягом 2017-2018 навчального року відділи освіти та вчителі активно готувалися до впровадження нових стандартів в процес здобування освіти. Перед нами стояло три завдання: підтримати та навчити вчителів працювати в умовах Нової української школи, поступово створити новий освітній простір та запровадити в школах сучасні технології.

Вже з 2018/2019 навчального року учні перших класів навчаються за новим державним стандартом. Затверджено 13 оновлених і «розвантажених» програм для учнів 1-4 класів, впроваджується новий курс «Я досліджую світ». До оновлених програм Міністерство освіти і науки підготувало нові вимоги щодо оцінювання знань молодших школярів. Усі першокласники забезпечені повністю підручниками.

Основний акцент нової програми зроблений на особисті досягнення учнів та їхньому розвитку як особистостей.

Модернізація початкової освіти передбачає розв’язання низки ключових завдань, серед них: утвердження в освіті принципу дитиноцентризму, що сприятиме максимальному саморозвитку і самореалізації особистості; забезпечення підготовки громадян України до життя та діяльності в умовах глобального простору, що підвищить конкурентність України у європейському і світовому просторі.

В цьому році здобувають освіту у загальноосвітніх закладах в 4 перших класах 33 учні. Перші класи відкриті у Лозно-Олександрівській, Мирненській, Павлівській та Просторівській школах. Відповідно до нормативних документів педагоги майбутніх першокласників, вчителі англійської мови, адміністративний апарат закладів загальної середньої освіти пройшли навчання, он-лайн тестування і отримали відповідні сертифікати. З жовтня 2018 розпочалась підготовка вчителів, які будуть працювати в перших класах у наступному навчальному році.

На виконання Постанови КМУ від 04.04.2018 року №237 (НУШ) закуплено для всіх першокласників за кошти районного та державного бюджетів 34 комплекти одномісних антисколіозних парт та стільців на суму 51 тис. 272 грн. За кошти Просторівської сільської ради придбано для першого класу 3 шафи, стіл учительський, коркову та класну дошки на суму 13 264 грн.

Для перших класів придбано сучасний дидактичний матеріал на суму 101 тис. 741 грн. Для облаштування робочих місць вчителів чотирьох перших класів придбано ноутбуки, багатофункціональні пристрої для сканування, копіювання та друкування на суму 45 925грн., закуплено ламінатори та витратні матеріали на суму 20 838 грн.

За кошти залишків освітньої субвенції минулих років (838тис. 820грн) та кошти обласного бюджету (76 тис. 560грн.) закуплено 15 комплектів комп’ютерного обладнання та оснащення для початкової школи, а саме: для Мирненської, Павлівської, Просторівської та Лозно-Олександрівської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів по три комплекти, для Солідарнівської ЗОШ І-ІІ ступенів – два комплекти, для Шарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів – один комплект. Всього придбано 15 проекторів, 15 інтерактивних дощок, 11 ноутбуків та 11 акустичних систем.

Для кожного учня отримано набори “LEGO Play Box” - шість цеглинок. Закладами освіти кімнати перших класів було підключено до мережі Інтернет.

За кошти залишків освітньої субвенції заклади загальної середньої освіти оснащено засобами навчання з біології для Лозно-Олександрівської ЗОШ, фізики – для Просторівської ЗОШ, хімії – для Павлівської ЗОШ, комп’ютерним обладнанням для Мирненської ЗОШ на загальну суму 1 247 тис. 704 грн.

 

Л. Бончужна,
в.о. начальника відділу освіти РДА