Прес-центр8 лютого 2018, 16:02

Аграрні розписки в Україні – новий метод кредитування

7 лютого під головуванням заступника голови облдержадміністрації Вадима Данієляна в м.Сєвєродонецьк для аграріїв Луганщини пройшов навчальний семінар щодо впровадження проекту «Аграрні розписки в Україні». У ньому також взяли участь директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Лариса Бичкова, начальник Головного територіального управління юстиції в Луганській області Тетяна Філатова, експерт проекту IFC «Аграрні розписки в Україні». Відвідала даний семінар і делегація аграріїв Білокуракинського району.
Керівник Програми з розвитку фінансування, IFC, Групи Світового банку Лія Сорока зазначила, що аграрні розписки в Україні впроваджені з 2015 року за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства юстиції України, а також міжнародних організацій. На сьогодні оформлено 209 аграрних розписок, з них 81 товарних та 128 фінансових. Об’єм залученого фінансування складає 1 млрд 400 млн гривень.
Експерт проекту IFC «Аграрні розписки в Україні» Кирило Мухомедзянов проінформував, що аграрна розписка – це інструмент фінансування, за допомогою якого агровиробник має можливість отримати кредитування, як товарне так і фінансове, під заставу майбутнього урожаю. Фінансова аграрна розписка здійснює виплату грошових коштів, а товарна – частиною зібраного урожаю. Основна підтримка надається малим та середнім сільсгосптоваровиробникам.
Цей проект уже впровадили у восьми областях. Наразі він розповсюджується по всій Україні, в тому числі й на Луганщині. «Одним з приорітетних напрямів керівництва облдержадміністрації – є підтримка та розвиток діяльності сільськогосподарської галузі, - зазначив заступник голови облдержадміністрації Вадим Данієлян. Саме тому вже найближчим часом у районних центрах області заплановано провести навчальні тренінги для агровиробників з метою широкого використання даної форми кредитування».