Прес-центр30 жовтня 2017, 22:10

5 важливих змін, які ввели для нарахування субсидій на новий опалювальний період

Хто і на скільки платитиме більше, і кому субсидії взагалі не призначать.

Уряд вніс низку змін у правила нарахування субсидій. Одні зміни Кабмін вніс у травні 2017 року, інші – у серпні. Тож що змінилося?

   1. Змінилися строки опалювального сезону

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон для всіх призначалася з 1 жовтня по 30 квітня, то з 1 травня цього року внесено зміни. У 2017-2018 роках для громадян, що мають індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 16 жовтня до 15 квітня.

   2. Доходи враховують не за минулий рік, а за півроку

При розрахунку розміру субсидії на новий опалювальний сезон 2017/18 роки будуть враховуватися доходи громадян не за весь минулий рік, як було раніше, а за I і II квартали 2017 року. Такі зміни вигідні тим, хто торік мав хорошу зарплату, а цього року фінансове становище з якихось причин змінилося: доходи впали або людина втратила роботу. У  разі  коли  на  час звернення за призначенням субсидії для відшкодування  витрат на оплату житлово-комунальних послуг особа є непрацюючим  пенсіонером,  який  декларує відсутність в останньому місяці  періоду,  за який враховуються доходи, інших доходів, крім пенсії,  до  її  середньомісячного  сукупного  доходу враховується розмір  пенсії  за  такий  місяць.

   3. Для непрацездатних збільшили соціальну норму, а для безробітних – розмір доходів
Якщо в родині є пенсіонери, інваліди, інші особи, які не можуть працювати з об’єктивних причин, для них збільшується соціальна норма, на яку надають житлову субсидію – з 48,87 кв. м до 75 кв. м., але не більше, ніж опалювальна площа житла.  А ось, що слід знати безробітним громадянам працездатного віку. При призначенні субсидії на новий опалювальний період їм у дохід зараховуватимуть два прожиткові мінімуми – 3368 грн.

   4. Боржникам субсидію не продовжать

Громадянам, котрі мають борг за оплату житлово-комунальних послуг у сумі, що перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (нині це 340 грн), субсидію на новий опалювальний сезон не продовжуватимуть. Якщо вони хочуть отримувати субсидію на новий опалювальний період, то повинні повністю погасити борг або укласти з постачальником послуг угоду про його реструктуризацію.

   5. Наскільки скоротили нормативи на комуналку?
Нормативи на житлово-комунальні послуги уряд переглядав двічі: у травні скоротив нормативи на опалення, а у серпні – на газ. Нові нормативи будуть враховані вже у жовтні, в опалювальному сезоні на 2017/2018 роки.

               Нові нормативи на опалення

Вид опалення

 З травня

2017 року 

 

газове

5 куб/м.кв

 

електричне

51 кВт/год

 
     

Нові нормативи на газ

 Вид нагрівального

пристрою 

                          З серпня 2017 року 

 

 

                    розрахунок на одну особу

газова плита

(приготування їжі і

підігрів води)

 

  5,4 м3

 

газова плита і

водонагрівач

  10,5 м3

 

Субсидії будуть покривати витрати на комунальні послуги тільки у межах цих норм.

   Кому треба повторно подавати документи.

Для  громадян, які отримують субсидії, перерахунок субсидій проводиться автоматично, без повторного звернення. Заяву і декларацію про доходи заново треба подавати лише сім’ям, які орендують помешкання, в яких відбулися зміни у складі родини (хтось виписався чи, навпаки, прописався), а також тим, хто хоче отримати субсидію на тверде паливо.

   Про що потрібно повідомити працівників соцзахисту:
Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомити органи соціального захисту населення, якщо у них в родині відбулися такі зміни:

  • змінився склад сім’ї ( хтось виписався чи прописався),
  • змінився соціальний статус членів сім’ї (хтось звільнився чи влаштувався на роботу, вийшов на пенсію),
  • сім’я зробила покупку на суму понад 50 тис. грн. ( купили квартиру, машину).